Väikeelamute kütteseadmete uuendamineSügis on käes ning viimane aeg on kontrollida, kas küttelahendused peavad varsti saabuvale talvele vastu. Kellel on plaanis oma küttesüsteemi või -seadmeid uuendada, soetada või renoveerida, siis kirjutage meile siia ja aitame küttemuredele lahenduse leida.

Raha pole kunagi palju, isegi kui tegemist on nii olulise asjaga, nagu kütteseadmed. Sellepärast on heameel jagada infot toetuste kohta, mida Kredex pakub väikeelamutele kütteseadmete uuendamiseks. Tegemist on tiheasustuse piirkondade õhukvaliteedi parandamise toetusega läbi tahkel kütusel põhineva kütteseadme asendamise taastuvenergiaallikaga, tahkel kütusel põhineva kütteallika uuendamise või kaugküttele üleminekuga. Rohkem infot saate lugeda siit: Väikeelamute kütteseadmete uuendamise toetus.

Et huvi toetuste vastu on suur, näitas see, et struktuuritoetuste keskkond, mida haldab RTK, ei pidanud suurele taotlejate huvile vastu ning jooksis kohe peale avamist, kell 9 hommikul kokku (18.09.2023). Uue taotlusvooru avamise täpne kuupäev antakse teada 25. septembril. Mis e-keskkonnaga taotluste tulva all juhtus, kommenteris Maalehes RTK peadirektori asetäitja Urmo Merila järgmiselt: „Esiteks vabandame kõigi taotlejate ees, kes üritasid täna hommikul väikeelamute küttesüsteemide uuendamise toetust e-toetuste süsteemi kaudu taotleda. Taotlejate sedavõrd suur hulk on esmakordne ja tõenäoliselt ei pidanud taotluste esitamise keskkond nii suurele koormusele vastu. Tegeleme koostöös Rahandusministeeriumi Infotehnoloogiakeskusega (RMIT) tõrke põhjuste välja selgitamisega ja täiustame süsteeme, et välistada tulevikus sellised intsidendid. Anname kohe teada, kui e-toetuste keskkond on taas kasutajatele avatud.“

Rohkem e-keskkonna probleemidest saad lugeda siit: LIIGA SUUR TUNG | Väikeelamute kütteseadmete uuendamise taotluste vastuvõtt on tehnilise rikke tõttu peatatud.

Kokkuvõtvalt on toetuste määr kas 50% või 70%. 70-protsendiline toetusmäär on kütteseadme uuendamiseks Ida-Virumaal Jõhvis, Kiviõlis ja Sillamäel; Jõgevamaal Jõgeval ja Põltsamaal; Valgamaal Valgas, Otepääl ja Tõrvas.

50-protsendiline toetusmäär on Tallinnas Pirital, Nõmmel, Kesklinnas, Kristiines ja Põhja-Tallinnas ning teistest linnadest Tartus, Viljandis, Rakveres, Kuressaares, Keilas, Võrus, Türil, Sauel, Paides, Tapal, Kärdlas, Elvas, Haapsalus, Karksi-Nuial, Kilingi-Nõmmel ja Pärnus.